قاف پادکست GhafPodcast
علت شکست های ما تنها عدم آگاهی است هدف ما آگاهی بخشیدن به شماست. "دانش قدرت است" قاف پادکستی فارسی است که در آن ما در مورد علم مدیریت و روان شناسی ،رهبری،مارکتینگ صحبت می کنیم و میخوایم کمکی کنیم به کسایی که میخواند بیزینس خودشون داشته باشند. Ghafpodcast@gmail.com . #Ghafpodcast
more...
S02-E01-MBTIشروع کسب و کار و تست

شروع کسب و کار

ما در عصرکارافرینی زندگی میکنیم.کارافرینان ،استارتاپ ها و SME ها نقش زیادی در توسعه اقتصادی ،اجتماعی و ایجاد شغل غیر قابل انکار است.این واقعیت که کارافرینی با مخاطرات قابل ملاحظه است را نمی توان انکار نمود.

زمانی که حرف از راه اندازی کسب و کار میشود،اولین چیزی که به ذهنمان میرسد اعداد و ارقام و نمودار سود و زیان و مالیات و قوانین دست و پا گیر اداری است. و همین تصور کافی است که فکر صاحب کسب و کار شدن را کنار بگذاریم و به زندگی کارمندی ادامه دهیم.

شایدبخشی از این تصورات درست باشد اما نه برای همه ، قطعا هر کسی توانایی کارآفرین شدن یا مدیریت یک کسب و کار را ندارد همانطور که همه توانایی تحمل دستور گرفتن از رئیس و کارمند صفر بودن را ندارند. درست است که کارافرینی و مدیریت کسب و کار نباشد اما برای کسانی که به دنبال استقلال و درامد بالا هستند گزینه خوبی است.

وجود خطرهای زیاد برای کارافرینان اهمیت استفاده از روش و الگو مناسب برای انجام مطالعات و بررسیهای جامع قبل از شروع هر کسب و کار را نشان میدهد به این الگوها Business plan میگویند.بطور کلی می توان گفت 7مرحله قبل از شروع هر کسب و کار باید طی شود که این قسمت در مورد مرحله اول یعنی ارزیابی خود و تست روانشناسی MBTIصحبت کردیم.

نظرات و سوالاتتان را برای ما ارسال کنید.

مارا در دیگر شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه اینستاگرام

صفحه توییتر

کانال تلگرام

سایت حامی باش

سایت ویرگول

---

Send in a voice message: https://anchor.fm/Ghaf/message

View Episode
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید